-->

sobota, 3 stycznia 2015

Podsumowanie 2014

No więc w końcu zakończył się 2014 i zdecydowanie mogę go zaliczyć do jednego z najbardziej udanych ! Idąc po kolei i podsumowując wszystko co zrobiłam w poprzednim roku :

Styczeń 
Przede wszystkim końcem grudnia dostałam aparat - nowy, wymarzony Canon. Zdecydowanie pomógł mi się on niesamowicie rozwinąć bo będąc szczerym poprzedni się już rozpadał. Rok rozpoczęłam sesją z Moniką:
Byłam z niej zadowolona. Mimo iż była to pierwsza sesja i byłam mocno zestresowana bo kompletnie nie wiedziałam jak się posługiwać aparatem to już po chwili się nauczyłam podstaw.
W styczniu również zrobiłam sesję Julce :

Luty
Luty także zaowocował tylko dwiema sesjami jednak był to miesiąc przełomowy - pierwszy raz robiłam sesje w studio i byłam zachwycona efektami. Oczywiście już widzę mnóstwo rzeczy które mogłabym poprawić ale i tak myślę, że ten moment coś zmienił i inaczej zaczęłam postrzegać fotografię.
Marzec - Kwiecień
3 sesje, dosyć proste. Starałam się trochę bardziej pokazywać emocje na zdjęciach.
Oprócz tego miałam okazję zrobić zdjęcia salonu Perfect Beauty które ukazały się w Les Nouvelles Esthetiques. Niby nic dużego a i tak cieszy :)


Maj
Maj był miesiącem przełomowym, i nie mówię tutaj o zdjęciach. Przede wszystkim dowiedziałam się, że lecę do Stanów co mnie zarówno niesamowicie ucieszyło jak i przeraziło. Przez natłok wszystkiego co się w tym momencie działo w moim życiu nie miałam kompletnie czasu na nic. Inną rzeczą jest coś do czego również zabierałam się od dawna - a mianowicie założenie instagrama :) Miało być głownie fotograficznie, skończyło się na milionach selfies, ale w dalszym ciągu wszystkie zapowiedzi i zdjęcia z obróbki dodaje tam jako pierwsze więc zapraszam - http://instagram.com/mariee432/

Czerwiec-Sierpień
Miesiące wakacyjne niestety spędzałam głównie w szkole więc z ilością sesji również szału nie ma, ale coś tam zawsze było.


W sierpniu również próbowałam "rozszerzyć" bloga z racji czego pojawiły się posty związane nie tylko z fotografią. Niestety znowu pojawił się brak czasu i mało co z tego wyszło. Od lutego zamierzam natomiast rozpocząć nową serię wpisów modowych która zmusi mnie do publikowania przynajmniej co tydzień.

Wrzesień - Grudzień
I przyszła w końcu kolej na miesiące spędzone w Stanach. Mimo że próbowałam jakoś znaleźć czas na zdjęcia to niestety nie dałam rady. Mam nadzieję że zmieni się to zaraz po tym jak tam wrócę. W grudniu natomiast zaraz po tym jak wróciłam i znalazłam trochę czasu zrobiłam sesję Asi która chyba przeważa i na moim blogu i na facebooku. 


Rok 2014 z pewnością zaliczam do udanych i jestem niesamowicie ciekawa co przyniesie 2015. Mam kilka postanowień zarówno prywatnych jak i dotyczących moich fotografii i bloga, którymi się z wami podzielę.
1. Chyba postanowienie każdego - schudnę i zacznę ćwiczyć. Pomimo tego, że co roku sobie to obiecuje jeszcze nigdy nie dotrwałam no ale próbować nie zaszkodzi :)
2. Będę robić więcej sesji.
3. Nauczę się szyć.
4. Będę się starać o więcej publikacji.
5. Zdam 2 liceum w Polsce.
6. Będę częściej publikować na blogu, nie tylko zdjęcia które robię, ale też posty dotyczące innych rzeczy.
7. Przestanę myśleć o tym co będzie i zacznę żyć chwilą (to akurat jestem prawie pewna że mi się nie uda bo wolę wszystko przemyśleć 10 razy)
8. Nie zrobię nic głupiego.
9. Przestanę być leniwa i zacznę też publikować posty w języku angielskim.
10. Będę się dobrze bawić!
9 komentarzy:

 1. O rety, jakie zdjęcia! Coś pięknego!
  Mamy dosyć podobne postanowienia. :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Twoje zdjęcia są świetne :)
  Jednakże życzę jeszcze, żeby rok 2015 był bogaty w zdjęcia, samych dobrych kadrów :)

  OdpowiedzUsuń
 3. cześć! świetne zdjęcia - szczególnie cała seria do której należą również 2 ostatnie z tego postu. chciałam Cię zapytać jakiego programu używasz do obróbki zdjęć? niesamowicie mnie to intryguję :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Śliczne zdjęcia *.* i śliczny blog

  OdpowiedzUsuń
 5. Przepiękne zdjęcia! Powodzenia w spełnainiu swoich nowowrocznych postanowień. :) Pozdrawiam. wwhatcanisayy.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 6. Ahhh te Canony... ;D Też posiadam Canona i coś czuje, że do końca życia będę trzymać się tej marki... ;-)
  Swoją drogą dwa ostatnie zdjęcia są cudowne! Przepiękne kolory!

  Pozdrawiam!

  http://crazylifestylefashionandbeauty.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 7. Genialne zdjęcia ! Masz talent dziewczyno ! Jaki to aparat ? Może podzielisz się pewnymi przydatnymi informacjami dla osoby początkującej ? ;) Pozdrawiam !

  OdpowiedzUsuń
 8. Niesamowite zdjęcia ! *.*

  pozdrawiam, http://pocomiwiecejx3.blogspot.com/ .

  OdpowiedzUsuń